Tofu friss kemény Jongga 300 g. Származási ország Dél-Korea.
Az egyik legjobb minőségű kemény TOFU a piacunkon. Gluténmentes, genetikailag módosított összetevők, tartósítószerek nélkül. Kiváló fehérjeforrás, krémes, selymes állagú, alacsony zsírtartalmú, tejmentes, vegánoknak is alkalmas. Alkalmas sütéshez, főzéshez, sütéshez, salátákba, vagy kimchi pörköltlevesbe.
Származás és forgalmazás A tofu Kínából származik, ahol 2000 évvel ezelőtt kezdték gyártani. A 7. században terjedt el a tudása Japánban. Mindkét országban, valamint Vietnamban, Koreában és Thaiföldön ma is hagyományos étel.
A tofu szó először 1603-ban jelent meg egy spanyol szótárban. A 20. század közepéig a tofu a nyugati országokban gyakorlatilag ismeretlen volt, de a vegetarianizmus és az egészséges táplálkozás iránti növekvő érdeklődéssel itt is tömegesen kezdett elterjedni. Ma már nemcsak bioboltokban, hanem számos hipermarketben és szupermarketben is lehet tofut vásárolni.
Táplálkozás A tofu kevés kalóriát tartalmaz, gazdag vasforrás, és nem tartalmaz koleszterint. A felhasznált alvadéktól függően kalciumban és magnéziumban is gazdag lehet.
Felhasználás
"Kockára vágott "kemény tofu" Az ázsiai konyhában a tofut sós és édes ételekhez egyaránt használják, és különösen nagyra értékelik, mert képes átvenni a többi felhasznált összetevő ízét. Európában és Amerikában a tofut magas fehérjetartalma miatt elsősorban a vegetarianizmushoz és a veganizmushoz kötik.
A tofut többnyire a következő formákban forgalmazzák:
"kemény tofu" (木綿豆腐, japánul momendōfu, szó szerint pamut tofu), amely megjelenésében a sajtra hasonlít, "lágy tofu" (絹漉し豆腐, japánul kinugoshi tōfu, szó szerint selymesen sült tofu), amely megjelenésében a pudingra hasonlít.
A keményebb változatot általában olyan ételekhez használják, amelyeket formázásra szánnak, például a kínai konyhában vagy a húsra emlékeztető ételekben; a lágy tofut desszertekben, levesekben vagy mártásokban használják.
A tofut különböző módon lehet ízesíteni, és különféle hozzávalókat, például zöldségeket, tengeri algát vagy fűszernövényeket lehet hozzáadni; a piacon kapható füstölt, pácolt vagy fagyasztott és sült tofu is. A bioélelmiszer-gyártók egyéb, tofuból származó vagy hasonló technológiával készült termékeket vagy félkész termékeket, például fánkokat, kenőcsöket vagy kolbászokat is kínálnak.